Gözde Berber Özbalaban

‘’Kariyerim boyunca mesleğim ile ilgili öğrendiğim en değerli bilgi, organizasyonlarda hayal edilen değişimin, ancak insan faktörünün kalbine ve yüreğine dokunulduğunda hayata geçebileceği gerçeği oldu. Şirketler, sürekli gelişim ve pozitif değişim yolculuğunda ilerlerken ‘insan’ faktörünün resimdeki  asıl kahraman olduğunu unutmamalılar. Bu inançla, birlikte yol aldığım organizasyonlarda en önemli hedefimi,  ‘’Throughout my career, the most valuable thing I have learned regarding my job was the fact that the desired change in the organizations have come true by the change in the points of view and communication of individuals. Corporations, while moving along the journey of constant development, positive change, should not forget that the “human” factor is the true hero in the picture. With this belief, I define my most significant target in the organizations, with whom I move forward, as touching ‘humans’ and make the future picture of organizations more beautiful.’’

Resume

Management Centre Türkiye (MCT)’de Associate Partner / Kıdemli Danışman olarak görev alan Gözde Berber Özbalaban, 18 yıldır bireysel ve organizasyonel gelişim, yönetim becerileri ve liderlik alanlarında kurumlara ve çalışanlarına gerçek potansiyeli açığa çıkarma hedefiyle hizmet vermektedir.

Following her graduation from Economics Department, Gözde has been awarded the degree of Master of Arts in Human Resources Development in Education at METU. In 2008,she has been accepted for the Phd program of Educational Administration and Planning.

Kurumsal firmalarla olan çalışmaları sırasında, 2 yıl süreyle, Junior Chamber International bünyesinde yer alan Ulusal Eğitim Enstitüsü’nü yönetmiş, JCI Certifed National Trainer ve Head Trainer akreditasyonları ile, Japonya, Almanya, Danimarka, Belçika ve İtalya başta olmak üzere 20’ye yakın ülkede eğitimler vermiştir.

MCT’ye katıldıktan sonra, İlişkisel Yaklaşım, Psikodrama, Transaksiyonel Analiz, Gestalt ve Orsc yaklaşımlarını danışmanlık ve eğitim çalışmalarında kullanarak, aralarında Finansbank, Garanti Bankası, HSBC, Denizbank, Sabancı Holding, Coca Cola, Turkcell, Vodafone, Boehringer Ingelheim, TeliaSonera, Abdi İbrahim, GSK, Mercedes, Bosch, Nestle gibi firmaların bulunduğu 150’nin üzerinde organizasyona yerel ve uluslararası projelerde hizmet vermiştir.

Son yıllarda, ana çalışma alanı ve markası olan LEAD FIT üzerine , fit liderlik felsefesinde derinleşmek üzere şirketler ve bireylerle çalışmalar yürütmektedir.

İstanbul Odtü Mezunlar Derneği üyesi olan Özbalaban, aynı zamanda Türkiye’nin ilk uluslararası organizasyonel gelişim derneği International  Organization Development Association- IODA Türkiye’nin Kurucu Başkanlığını yürütmekte, uluslararası OD zirvelerinde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Fields of Expertise

 • Leadership
  • Managing Self, Managing Others
 • Management Skills
 • Communication & Relationship Management
 • Organizational Development
 • Transformational Change
 • Change Management
 • Design Thinking
 • Storytelling
 • Group Coaching
 • Facilitation
 • Training of Trainers

Current Areas of Interest

Gözde Berber Özbalaban, triathlon sporu ile ilgilenmekte, IRONMAN 70.3 mesafesinde tamamladığı yarışlara hazırlanmak için bol bol yüzmekte, bisiklete binmekte ve ultra maraton koşmaktadır. Kendini; hayata olan sevgisi, hep tutkulu bir öğrenci ve meraklı bir okuyucu olmasıyla tanımlar. Hayatta en sevdiği rolu, Tuna’nın annesi olmaktır. Detaylı bilgi ve yazıları için: www.leadfitdevelopment.com