Mine Kobal Ok

‘’Finans, perakende, eğitim / danışmanlık ve ilaç sektörlerindeki toplam 20 yıl deneyim sonrasında Management Centre Türkiye (MCT)’ye iki nedenden dolayı katıldım; birincisi kendilerinden birşeyler öğrenebileceğim insanlarla birlikte olmak  ve ikincisi sürekli gelişim gerçeği.’’

Özgeçmiş

Mine Kobal Ok, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nü tamamladı. Kurumsal Pazarlama alanında 3 yıl kadar süren bankacılık deneyiminin ardından, 1999 yılında Los Angeles’ta bulunan University of California’da Global Business Management programına katıldı. Sonrasında insanlarla daha yakın çalışabilmek ve onların hikayelerine dokunabilmek amacıyla kariyer yolunu insan kaynakları alanına yönlendirdi.

1999 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında, farklı sektörlerde bir çok projenin tasarımı ve uygulaması aşamalarında danışman olarak aktif rol aldı. Management Centre Türkiye (MCT)’ye Associate Partner olarak katılmadan önce Abbott bünyesinde Eğitim ve Gelişim ile birlikte Pazarlama Mükemmelleştirme Fonksiyonları’na liderlik etti.

2010 – 2011 yıllarında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine ‘’Koçluk Yaklaşımıyla İş İletişimi’’ dersini vermiştir. Uluslararası Koçluk Federasyonunun (ICF) üyesi olan Mine Kobal Ok, akreditasyon sürecini tamamlamıştır. Ayrıca 2011 yılında yayınlanan “Jung Koçluk Yapsaydı” kitabının da yazarıdır.

Uzmanlık Alanları

  • Sağlık Endüstrisi
  • Gelişim Deneyimi Tasarımı
  • Yeni Nesil Liderlik Yaklaşımları

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Sürdürülebilir gelişim ve öğrenme süreçleri tasarımına yönelik farklı disiplinlerden beslenerek araştırma yapmaktadır.