Gözde Berber Özbalaban

‘’Kariyerim boyunca mesleğim ile ilgili öğrendiğim en değerli bilgi, organizasyonlarda hayal edilen değişimin, ancak insan faktörünün kalbine ve yüreğine dokunulduğunda hayata geçebileceği gerçeği oldu. Şirketler, sürekli gelişim ve pozitif değişim yolculuğunda ilerlerken ‘insan’ faktörünün resimdeki  asıl kahraman olduğunu unutmamalılar. Bu inançla, birlikte yol aldığım organizasyonlarda en önemli hedefimi,  ‘insanlara’ dokunabilmek ve organizasyonların gelecek resmini güzelleştirmek olarak tanımlıyorum.”

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT)’de Associate Partner / Kıdemli Danışman olarak görev alan Gözde Berber Özbalaban, 18 yıldır bireysel ve organizasyonel gelişim, yönetim becerileri ve liderlik alanlarında kurumlara ve çalışanlarına gerçek potansiyeli açığa çıkarma hedefiyle hizmet vermektedir.

Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans programını tamamlayan ve aynı üniversitede Eğitim Yönetimi / Planlama alanında doktora çalışmalarına devam eden Özbalan, aynı yıllarda Likya Yönetim Akademisi’nin Kurucu Ortaklığını yapmış, 7 yıl boyunca Likya bünyesinde birçok danışmanlık ve eğitim projesini yönetmiş, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası programlarında Organizasyonel Gelişim uygulamalarına Baş Danışman olarak liderlik etmiştir.

Kurumsal firmalarla olan çalışmaları sırasında, 2 yıl süreyle, Junior Chamber International bünyesinde yer alan Ulusal Eğitim Enstitüsü’nü yönetmiş, JCI Certifed National Trainer ve Head Trainer akreditasyonları ile, Japonya, Almanya, Danimarka, Belçika ve İtalya başta olmak üzere 20’ye yakın ülkede eğitimler vermiştir.

MCT’ye katıldıktan sonra, İlişkisel Yaklaşım, Psikodrama, Transaksiyonel Analiz, Gestalt ve Orsc yaklaşımlarını danışmanlık ve eğitim çalışmalarında kullanarak, aralarında Finansbank, Garanti Bankası, HSBC, Denizbank, Sabancı Holding, Coca Cola, Turkcell, Vodafone, Boehringer Ingelheim, TeliaSonera, Abdi İbrahim, GSK, Mercedes, Bosch, Nestle gibi firmaların bulunduğu 150’nin üzerinde organizasyona yerel ve uluslararası projelerde hizmet vermiştir.

Son yıllarda, ana çalışma alanı ve markası olan LEAD FIT üzerine , fit liderlik felsefesinde derinleşmek üzere şirketler ve bireylerle çalışmalar yürütmektedir.

İstanbul Odtü Mezunlar Derneği üyesi olan Özbalaban, aynı zamanda Türkiye’nin ilk uluslararası organizasyonel gelişim derneği International  Organization Development Association- IODA Türkiye’nin Kurucu Başkanlığını yürütmekte, uluslararası OD zirvelerinde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Uzmanlık Alanları

 • Liderlik
  • Birey, Takım, Organizasyon
 • Yönetim Becerileri
 • İletişim, İlişki Yönetimi
 • Organizasyonel Gelişim
 • Transformasyonel Değişim
 • Değişim Yönetimi
 • Tasarım Düşüncesi
 • Hikaye Anlatıcılığı
 • Grup Koçluğu
 • Fasilitasyon
 • Eğitimcilerin Eğitimi

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Gözde Berber Özbalaban, triathlon sporu ile ilgilenmekte, IRONMAN 70.3 mesafesinde tamamladığı yarışlara hazırlanmak için bol bol yüzmekte, bisiklete binmekte ve ultra maraton koşmaktadır. Kendini; hayata olan sevgisi, hep tutkulu bir öğrenci ve meraklı bir okuyucu olmasıyla tanımlar. Hayatta en sevdiği rolu, Tuna’nın annesi olmaktır. Detaylı bilgi ve yazıları için: www.leadfitdevelopment.com