Anıl Erkan

‘’ 25 yıla yaklaşan deneyimimde şirketlerin insanlardan oluştuğunu hiç unutmadım. İster çalışan ister yönetici olsun herkesin zihnini yönetebildiği kadar başarılı olduğunu gördüm.  Şirketlerin ve liderlerin zihin yapısının gelişimi, değişimi ve davranışa dönüşmesinde onlara MCT vasıtası ile destek olmaktan memnuniyet duyuyorum.’’

Özgeçmiş

Arthur Andersen Denetim Bölümü’nde çalıştığı 3 sene boyunca Anıl ağırlıklı olarak finansal hizmetler şirketlerinde uzmanlaştı. Daha sonra katıldığı Citilease’de Muhasebe ve Finans Departmanı’nın kurulmasından sorumlu kilit kişiler arasında görev aldı. Şirket içinde Citibank Operasyonlar ve Teknoloji biriminde Proje Müdürlüğü pozisyonuna transfer olan Anıl, burada Bireysel ve Kurumsal operasyonların ve teknolojinin entegrasyonu ve süreçlerin yeniden yapılandırılması sorumluluklarını yerine getirdi. Dönemin Basel II gerekliliklerinden olan Operasyonel Risk Yönetimi rolünü ayrıca üstlendi.

2003 yılında PricewaterhouseCoopers (PwC) GRMS (Global Risk Yönetimi Çözümleri) birimine katılan Anıl, burada çeşitli sektörlerdeki şirketler için sistem ve süreç denetimi ve risk yönetimi projelerinin liderliğini yaptı. 2005 yılında PwC Danışmanlık Hizmetleri Birimi Performans İyileştirme Birimi’ne atandı.

Anıl 2009 Ocak ayında Cerebra denetim, muhasebe,vergi ve danışmanlık firmasına kurucu ortaklardan birisi olarak katıldı. 2012 yılına kadar Danışmanlık Hizmetlerinden sorumlu ortak olarak görev yaptı.

2012 yılında Mazars bünyesine Danışmanlık ve İç Denetimden sorumlu ortak olarak göreve başlayan Anıl, 2014 yılından itibaren STFA Holding’te Risk ve Denetim birimlerinin kurulmasından sorumlu CRO olarak göreve başladı ve bu görevi 4 yıl boyunca sürdürdü.

Ihtiyaçları anlama ve değişimi yönetme konularında davranışsal uzmanlık sağlayan European Gestalt Coaching programından 2017 yılında mezun oldu.

2017 yılında KRYD (Kurumsal Risk Yöneticileri Derneği) yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Uzmanlık Alanları

  • Strateji ve Risk Yönetimi
  • Yönetişim ve Karar Mekanizmaları
  • İç Denetim İç Kontrol
  • Operasyonel İnceleme
  • Aile Şirketlerinin Gelişimi

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Zihin ve farkındalık yönetmi, “Mindful” yaşama ve yeme.