Management Centre Türkiye

Yeliz Bahadır

Yeliz Bahadır

“Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” demiş Konfüçyüs. İçimdeki öğrenme sevdası çok küçük yaşlardan başladı ve bütün yaşamımı şekillendirdi diyebilirim. Farklı sektörlerdeki İnsan Kaynakları alanındaki deneyimim sonrasında “işim gücüm sadece eğitim gelişim olsun” diyerek MCT’ye katıldım. Kişilerin ve  kurumların potansiyellerini açığa çıkarmak için tutkuyla çalışıyor, onların hayal ve fikir ortağı olmayı hedefliyorum.”

Özgeçmiş

2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olan Yeliz, kariyerine İlaç Sektörü’nde başlamış, Boehringer Ingelheim ve AstraZeneca ilaç şirketlerinde İnsan Kaynakları departmanında çalışmıştır.

Ardından Borusan Holding bünyesinde Borusan Akademi Eğitim ve Gelişim biriminde çalıştıktan sonra Danone Türkiye’ye geçerek Eğitim Gelişim Müdürü olarak Danone Akademi Türkiye yapısının oluşumuna liderlik etmiştir.

Yeliz, Dubai’de Canon Orta Doğu bölge ofisinde Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Eğitim ve İK İş Ortağı olarak görev yaptığı yurt dışı tecrübesi ardından Management Centre Türkiye (MCT)’ye Eğitim ve Gelişim Danışmanı olarak katılmıştır.

Kariyeri sırasında Co-Active koçluk ile tanışan Yeliz, sertifikasyon sürecini tamamlayarak ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiştir. Aynı zamanda Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC) eğitimini almıştır.  Tutkulu bir koç olan Yeliz, bireylere koçluk yapmayı sürdürürken ICF ve HCN (Humanity Coaching Network) platformlarında gönüllü koçluk desteği de vermektedir.

Uzmanlık Alanları

  • Kişisel Liderlik
  • Koçluk
  • Duygusal Zeka
  • İletişim Becerileri
  • Mentorluk
  • Bireysel Gelişim Planı Danışmanlığı
  • Kurumsal Akademi İnşası

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Varoluşçu Analiz Eğitim Programı ile felsefe ve psikoloji üzerine derinleşerek, koçluk yelpazesini genişletmek üzerine çalışıyor.