Management Centre Türkiye

Özge Özbakır

Özge Özbakır

“Özellikle satış ekiplerine koçluk ve liderlik yaptığım dönemlerde, en yüksek motivasyon anlarımın, bireylerin gelişim ve değişimine destek sağlayabildiğim zamanlar olduğunun farkına vardım. Edindiğim kurumsal hayat tecrübelerini, yeni ve farklı tecrübelerle harmanlayarak, bu alanlarda kullanmak üzere yeni bir yolculuğa çıktım. Bir kişinin bile yolunu aydınlatmaya katkım olsa ne mutlu bana diyordum. Birkaç yıl, kendimi bu alanlara hazırladım, okudum, yazdım, gördüm, dinledim, eğitimler aldım. Hiç durmadım…  Çünkü Mevlana’nın da dediği gibi, “mum olmak kolay değildir, ışık saçmak için önce yanmak gerek.”

Özgeçmiş

Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde Danışman olarak görev alan Özge Özbakır, Bankacılık sektöründe Pazarlama ve Satış Direktörlüğü’ne uzanan kariyerinde, Tarım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Ödeme Sistemleri’nde, pazarlama ve satış stratejileri geliştirme, ürün yönetimi, müşteri ve segment yönetimi, CRM, proje koordinasyon ile satış / performans alanlarında yöneticilik rolleri üstlenmiştir. Özge Özbakır yüksek iş motivasyonu ve enerjisi ile kariyeri boyunca, “sektörde ilk” olarak tanımlanacak birçok yeni ürün ve hizmeti sektör ile tanıştıran yaratıcı takımların parçası ve yöneticisi oldu.

 

Özge, sektörel tecrübeleri ile beraber edindiği yönetim tecrübelerini de kullanarak firmalara bankacılık projelerine ilişkin Strateji ve Proje Danışmanlığı verirken, bireylere de İş Hayatı Koçluğu yaparak kariyerine devam etmektedir. Aldığı koçluk eğitimlerinin ardından da şu sıralar ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiş koç unvanını (ACC) almak üzere koçluk çalışmalarına yoğun şekilde devam etmektedir. Diğer yandan, PWN (Professional Women’s Network) ve Kız Çocuklarını Koruma Derneği’nde gönüllü mentor olarak çalışmalarını sürdüren Özbakır, koçluk ve mentorlük yoluyla danışanlarının iş dünyasının zor yanlarıyla baş edebilmenin yollarını bulmalarına, kendi çözümlerine ulaşmalarına aracılık ediyor.

 

2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olan Özge, Yüksek Lisans Eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Executive MBA Bölümü’nde tamamlamıştır. . Üzerinde heyecanla çalışmakta olduğu bir kariyer blogu ve Değişim Yönetimi konuları ile Organizasyon / İlişki Sistemleri Koçluğu odaklı araştırmaları mevcuttur.

Uzmanlık Alanları

  • Liderlik Gelişimi
  • Değişim Yönetimi
  • Strateji Kurma
  • Süreç Yönetimi
  • Ürün Geliştirme
  • Proje Yönetimi
  • Satış Becerileri
  • Müşteri Deneyimi Yönetimi
  • Sadakat Programları
  • Koçluk

Bugünlerdeki İlgi Alanları;
İnsan beyni ve psikoloji üzerine incelemelerde bulunmakta ve önümüzdeki dönemde Örgütsel Psikoloji alanında tamamlayacağı eğitimlerle psikoloji alanında derinleşmeyi planlamaktadır.