Management Centre Türkiye

Danışmanlarımız

Danışmanlarımız

Arif Gürdenli

“Danışmanlık hayatımın son yıllarında farkettim ki, tek bir gerçeklikle sorunlara etkin çözümler getirilemiyor çünkü her bireyin iş yaşamına kattığı anlam çoklu ve farklılaşan gerçekliği oluşturuyor.Kıdemli bir danışman olarak bakış açımı varsayılan doğrular ile sınırlandırmamalı,arayışımı ve öğrenmemi sürdürmeliyim. Management Centre Türkiye (MCT)’de varlık nedenim, bireylerin, ekiplerin ve organizasyonların gelişimine katkıda bulunmak ve gelişimin devamlılığını sağlayacak beceriler ile sistemleri geliştirerek, kurumların İK alanındaki rekabet avantajını artırmaktır.“

→ DEVAMINI OKU

Ateş Ataseven

“15 yıla yakın bir süredir içinde bulunduğum kurumsal hayat boyunca yaşamımı geriye dönülmez şekilde etkileyen tüm insanların ortak özelliği, ekipleri önünde sergiledikleri etkin liderlik becerileri olmuştur. Tüm kalbimle inanıyorum ki, ‘kendi hayatının liderliğini eline alamayan insanlar, başkalarının hayatlarının liderliğine soyunamazlar’. Management Centre Türkiye (MCT)’deki varlık nedenim, bir yandan kendi hayatımın liderliği konusunda gelişim sağlarken, bir yandan da hizmet ettiğim kurumlarda çalışan insanların farklılıklarının farkına vararak kendi hayatlarının liderliklerini ellerine alma süreçlerine yardımcı olabilmektir.”

→ DEVAMINI OKU

Ateş Diyaroğlu

“Yirmi seneye yaklaşan iş hayatımda global bir firmanın her kademesinden ve tüm fonksiyonlarından profesyonellerle çalışma fırsatım oldu. Bireylerin, kendi hayatlarının (dolayısıyla kariyerlerinin) gelişiminin önündeki en önemli engellerden biri olabildiğine yakından tanık oldum. Günümüzde; kolektif aklın ve birikimin, doğru süzgeçlerden geçip yapılandırıldığında daha önceki on yıllarda olduğundan çok daha büyük bir kaldıraç etkisi yarattığı bir gerçek ve ben bu fırsatın bu ülkenin çalışma gücüne sunulması yolculuğunda Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde yer almaktan çok mutluyum.”

→ DEVAMINI OKU

Ayçe Armağan Hamzaoğulları

“Bu işin en keyifli yanı bazen kişilerin de farkında olmadıkları güçlü yanlarını onlara göstermek, bazen de hayatlarını zorlaştıran ancak değişmesi / gelişmesi çok da zor olmayan yönlerini onlara gösterip gelişimlerine katkıda bulunmak. Kariyerimin başından bu yana insanlarla iletişimde bulunarak, bir ekibin parçası olmak, işimin en sevdiğim yönleri oldu. Danışman olarak bu fırsatı bolca yakalayıp bir yandan kendimi geliştirirken, bir yandan da kişilerin kendilerini tanımaları ve potansiyellerinin farkında olmaları için yanlarında olmaktan dolayı mutluyum.”

→ DEVAMINI OKU

Aziz Emre Günel

‘’Sokrates “ tek bildiğim şey, hiç bir şey bilmediğimi bilmektir” diyeli oldukça uzun zaman geçti. Zaman, bu öğretiyi her geçen gün daha da haklı çıkardı. Ne kadar çok öğrenirsem o kadar çok anlamlanıyor bu felsefe ve ben Management Centre Türkiye (MCT)’de bitmeyen bir enerji ile sürekli öğrenerek ve öğrendiğimi paylaşarak insanların da gelişimine değer katmaya çabalıyorum. Potansiyelimi fark etmeye uğraşırken, onlardan aldığım ilhamla da büyümeye çalışıyorum. Hepimiz için tek dileğim, önümüze çıkan her fırsatta, potansiyelimizi açığa çıkarmak, onu zincirlerinden kurtarmak… Uzanabildiğimiz kadar ileriye ve uzanabildiğimiz kadar derine, hep birlikte!… ‘’

→ DEVAMINI OKU

Burçin Mavituna

“Herkesin daha iyi bir gelecek ve finansal zindelik yaşaması gerektiğine inanıyorum. Kendi kariyerimi finansal danışman olarak seçmemin ana nedeni budur. Biraz da bankacılığın çekim gücüne kapıldığımı itiraf etmeliyim. Geçmiş 25 senemin her sabahında, ofisime bu duygu ve düşünce ile gittim. Bugün ise, müşterilerimin ve insanların gözünde “güvenilir bir danışman” ve “yaratıcı bir girişimci” olarak anılmayı hedefliyorum. Bu yolculuğum, beni bankacılık deneyimim üzerinden danışmanlık kariyerine taşıdı. Bu yolda yürüdükçe, tepeler alçalmıyor ama güneş daha parlak hissediliyor.”

→ DEVAMINI OKU

Can Erer

“25 yıllık çalışma hayatımın çok büyük bir kısmında, farklı kültürlere sahip çok uluslu şirketlerin çeşitli fonksiyonlarındaki yeniden yapılandırma süreçlerini yönettim. Ayrıca 40 yaşımdan sonra başlattığım sağlıklı ve sportif yaşam tarzım sayesinde, kendi fiziksel ve zihinsel değişim hikayemi yarattım. Bu deneyimlerim esnasında bireylerin sahip olduğu potansiyellerin, kendi zihinsel sınırlarının çok daha ötesinde olduğuna ve tüm zorluklarınıza […]

→ DEVAMINI OKU

Gözde Berber Özbalaban

‘’Kariyerim boyunca mesleğim ile ilgili öğrendiğim en değerli bilgi, organizasyonlarda hayal edilen değişimin, ancak insan faktörünün kalbine ve yüreğine dokunulduğunda hayata geçebileceği gerçeği oldu. Şirketler, sürekli gelişim ve pozitif değişim yolculuğunda ilerlerken ‘insan’ faktörünün resimdeki asıl kahraman olduğunu unutmamalılar. Bu inançla, birlikte yol aldığım organizasyonlarda en önemli hedefimi, ‘insanlara’ dokunabilmek ve organizasyonların gelecek resmini güzelleştirmek olarak tanımlıyorum.”

→ DEVAMINI OKU

Mehmet Namık Aydın

“Hayatına dokunabildiğim kişilerin, yeni heyecanlarını benle paylaşırken gözlerindeki ışıltıyı görebilmek, bana çok fazla keyif veriyor… Kendimi yeniliyorum, gelişiyorum duygularını bana yaşatan her girişimimden, eylemimden çok fazla keyif alıyorum… Benim, farkındalığını artırmasına yardımcı olduğum bir kişinin, çevresindeki diğer kişilere katkı sağladığını gözlemlemekten aşırı keyif duyuyorum… ‘Yarın bugünden daha iyi olacağım’ diye düşünmek ve bu konuda bir şeyler yapabilmek yaptığım işe bağlılığımı ve inancımı artırıyor.”

→ DEVAMINI OKU

Meltem Gülsoy

“Yirmi sekiz senelik iş hayatımda, her sektörden yüzlerce firma ile farklı büyüklükteki projelerde çalıştım. Farklı kademelerde yöneticilik yapan çok sayıda profesyonel ile çalışma şansını yakaladım. Bu sayede değişik iletişim, yönetim ve iş yapış şekilleri ile ne derece farklı sonuçlar elde edilebildiğine şahit oldum. Management Centre Türkiye (MCT) bünyesinde amacım, bu tecrübemi teorik bilgi ile harmanlayarak, yeni nesil çalışanların, performansı sürekli artıran daha keyifli ve verimli iş ortamlarına ulaşmalarında destek olabilmektir. “

→ DEVAMINI OKU

Mine Kobal Ok

‘’Finans, perakende, eğitim / danışmanlık ve ilaç sektörlerindeki toplam 20 yıl deneyim sonrasında Management Centre Türkiye (MCT)’ye iki nedenden dolayı katıldım; birincisi kendilerinden birşeyler öğrenebileceğim insanlarla birlikte olmak ve ikincisi sürekli gelişim gerçeği.’’

→ DEVAMINI OKU

Nazan Uytun

“Yetişkin Eğitiminde temel prensip bilgi değil, tutum değişikliğini yaratacak ilhamı verebilmektir.”

→ DEVAMINI OKU

Özlem Binay Bodur

“Hizmet ettiğim görevimde beni en çok etkileyen unsur, bireylerin gelişim yolculuklarına destek verebilmek, izleyebilmek aynı zamanda kendi bireysel gelişimimi de zenginleştiren keyifli bir alışveriş sürecine dünüştürebilmek. Gelişimi kafaya takan, hizmet etmeyi seven, en iyisini arayanların buluştuğu bir uzmanlık…”

→ DEVAMINI OKU

Serkan Küçükselek

“Hayatın her anında, icra edilen her işte, çıktısı ne olursa olsun keyif almanın gerekliliğine inananlardanım… Bu inançla; hikayesine dokunduğum her insanla neyi, ne kadar öğrenirsem öğreneyim, öğrenci kalabilmenin keyfini yaşıyorum ve kendim dahil herkese soruyorum; “Dalda kalabilmek mi daldan düşebilmek mi?”

→ DEVAMINI OKU

Volkan Mirzalı

“İşimi yaparken en fazla keyif aldığım şey bireylerin kendi potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmaktır. Bireylerin kendi farkındalıkları ile içinde olmaktan keyif alacakları ortamları oluşturabilme yolculuklarında hizmet verebiliyor olmaktan büyük bir mutluk duyuyorum.”

→ DEVAMINI OKU

Yeliz Bahadır

“Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.” demiş Konfüçyüs. İçimdeki öğrenme sevdası çok küçük yaşlardan başladı ve bütün yaşamımı şekillendirdi diyebilirim. Farklı sektörlerdeki İnsan Kaynakları alanındaki deneyimim sonrasında “işim gücüm sadece eğitim gelişim olsun” diyerek MCT’ye katıldım. Kişilerin ve  kurumların potansiyellerini açığa çıkarmak için tutkuyla çalışıyor, onların hayal ve fikir ortağı olmayı hedefliyorum.” Özgeçmiş Yeliz, 2009 yılı Boğaziçi […]

→ DEVAMINI OKU