Management Centre Türkiye

Alper Utku

Alper Utku

Yönetim Kurulu Başkanı

Alper Utku Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ashridge Business School ile Middlesex University’den Organizasyonel Danışmanlık konusunda Master ve Doktora derecesi bulunan Utku, Management Centre Türkiye (MCT)’nin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Alper Utku’nun eş yazarı olduğu ve Türkiye’de yayınlanmış “Çevik Şirketler” adlı bir kitabı vardır. Aynı zamanda İngiltere’de yayınlanmış olan “Organisational Consulting:@the Edges of Possibility” kitabının eş yazarıdır. Alper Utku’nun organizasyonel gelişim dalında uzmanlık alanları:

Üst Düzey Yönetici Koçluğu
Kurum Kültürü ve Değer Yayılımı
Değişim Yönetimi
Liderlik Gelişim Programları
Akademik Gelişim Programları
Kurumsal Zirve Tasarım ve Yönetimi

Türkiye’de Türk Telekom, Garanti Bankası, Pfizer, Janssen, TEB, Turkcell, Vodafone, Perfetti Van Melle ve Sabancı Holding’de farklı danışmanlık projelerinde aktif olarak çalışan Alper Utku, yurt dışında da Saudi Telecom, Qatar Telecom ve Kuwait Oil Corporation bünyesinde uzun vadeli danışmanlık projelerini yürütmüştür.

Alanında Avrupa’nın en büyük zirvesi olan İnsan Kaynakları Zirvesi’nin kurucusu ve halihazırda Eş-Başkanı’dır. MCT’nin de kurucuları arasında olduğu European Leadership University Eş-Kurucusu’dur. European Leadership University kurumların ihtiyaçlarına özel iş gücü yetiştiren ve yerleştiren yeni kuşak bir uluslararası üniversitedir.
Utku, Young Presidents Organisation (YPO) üyesidir.

Alper Utku; Değişim Programları, Kurum Kültürü, Liderlik Gelişimi ve Değişim Projeleri’nde edindiği uluslararası tecrübesiyle Türkiye’de ve yurt dışında müşterilerinin projelerine katkı sağlamaya devam ediyor.